Чирук Галина Вікторівна - класний керівник 4 класу

/Files/images/Стт.PNG

Пєхова Наталія Олександрівна - класний керівник 2 класу/Files/images/PA120184.JPG

Система завдань на вироблення свідомого, швидкого та правильного читання

Без високої культури читання, наголошував В.О.Сухомлинський, немає ні школи, ні справжньої розумової праці. Читання є основою опанування всіх наук, розвитку людського інтелекту. У цьому складному процесі беруть участь зір, мислення, мовлення, сприйняття, пам'ять, уява, слухові та звукові аналізатори.

Дітям непросто поєднувати водночас зорове сприйняття букв і вимову звуків, слів, речень, усвідомлювати прочитане, визначати ставлення до нього. Не володіючи технікою читання, дитина втрачає до нього інтерес, погано розуміє і засвоює зміст, швидко стомлюється. Тому розвиток техніки цього вміння та розуміння прочитаного – слів, словосполучень, речень – взаємопов’язані і мають здійснюватися одночасно.

На швидкість читання впливають багато факторів: рівень мовленнєвого розвитку, кут зору читця, вміння артикулювати, постановка дихання, характер тексту (зміст, легкий чи складний, цікавий – нецікавий), образ слова (шрифт, чіткість друкування), розвиток антиципації – вміння передбачати наступні літери, слово). Вдосконаленню цього процесу сприяють стимуляція до швидкого читання, систематичний облік і регулювання швидкості.

Читання рідною мовою є потужним засобом виховного і розвивального впливу на особистість дитини.

При навчанні читати недостатньо сьогодні лише кілька разів штудіювати один і той же текст. Ця робота швидко втомлює дітей одноманітністю. А якщо внести на уроках читання різні вправи на вироблення свідомого, швидкого та правильного читання, то дітям буде цікавіше навчатися, в них виникає інтерес до навчання.

Такі вправи вчать дітей розмовляти українською мовою, активізують і поповнюють лексичний запас, відпрацьовується правильність читання.

Подані вправи добре впливають на розвиток творчих здібностей учнів, на позитивне сприйняття ними теми уроку, позначаються на мовленнєвій культурі й загальному розвитку учнів.

- Прочитай загадку - акростих

Носять цей цукристий сік

Ех і дружні бджоли з цвіту!

Кожна з них із року в рік

Так бере його щоліта.

А для тебе не секрет,

Роблять з чого бджоли мед?

(М. Романченко)

Прочитай вертикально слово – відгадку.

- З чого ж роблять бджоли мед? (З нектару)

-

- Прочитай загадку, в словах якої пропущені літери

Н..йр..дн..ша н…ми..ми..іша вс..х в..н..

н..с п..ст..ть, т..шить з..вжди скр..з..

б..в..є з н..ми.

В..дг..д..йте, хт.. це? Мама)

Прочитайте речення, за змістом здогадайся, яке слово треба додати.

Випав густий лапатий … (сніг).

Стояла чудова сонячна … (пора, днина).

Під вікном весело щебетали … (ластівки).

Пурхнула в повітря зграя … (птахів).

В гаю виводив трелі … (соловей).

Прочитай загадку з пропущеними словами.

1. Влітку сіренький,

А взимку …

… вуха має

Швидко в ліс стрибає.

Хто це? (Заєць) (біленький, довгі)

2. Сіренька пташка

У воді …

І …зосталася. (купалася, сухою)

Швидко прочитай ребуси.

3 має, за 3 мка, ви 3 , 3 вога, 3 буна, 100 лиця, 100 лик, нами 100,

Мі 100, мі 100 к, про 100, При 5.

Прочитай анаграми, здогадайся за ознаками, про яких тварин іде мова.

Про собаку:

да від ний (відданий)

вір вий до ли (довірливий)

кий глад (гладкий)

рож сто (сторож)

Про вовка:

лод го ний (голодний)

дий ху (худий)

ко сір (сірко)

жак хи (хижак)

Продовж прислів’я.

Без діла слабіє … (сила).

Гірко поробиш, солодко …(зїси).

Сьогоднішньої роботи не … ( відкладай на завтра).

Маленька праця краща … (за велике безділля).

Праця чоловіка годує, а … (лінь марнує).

- Якою темою об’єднані прислів’я?

З поданого слова утвори всі слова.

Спочатку (так, скотч, стук, купа, скат і т.д.)

Прочитай початок прислів’я, праворуч відшукай продовження.

Не бійся коли не знаєш, не пізно.

Вік живи а кажи – навчуся.

Вчитися ніколи і вік учись.

Не кажи – не вмію страшно, коли знати не хочеться.

Капітошка із Цифрового струмочка

Мета. Закріплювати вміння розв’язувати приклади і задачі на

додавання і віднімання круглих трицифрових чисел ,

розвивати логічне і творче мислення ; виховувати почуття

відповідальності і бережне ставлення до природи .

Обладнання. Таблиці для розв’язування прикладів і задач ,

малюнки краплинок і Капітошки, геометричний

матеріал .

Хід уроку

І. Організація класу .

Усі сідайте тихо , діти.

Домовляємося – не шуміти.

Руку гарно піднімати ,

Чітко в лад відповідати ,

На уроці не дрімати ,

А знання мерщій хапати.

То ж гаразд, часу не гаєм ,

І урок вже починаєм.

( перевірка домашнього завдання )

Перед нами Море помилок . Хвилі шепочуть «Діти виконали домашнє завдання не вірно». Перевіримо.

(Усі правильно виконали домашнє завдання).

- Яка зброя проти помилок ?

(правила , таблиця , увага , знання).

ІІ.Хвилинка каліграфії.

Кожна людина починає свій день із чистої водички .І ми почнемо свій урок із джерельця чистоти – з хвилинки каліграфії .

Відкрили зошити. Гарно та акуратно записали один рядок знайомої

нам цифри. А що за цифра , відгадайте.

До цифри цієї ти уже звик,

Вона дуже схожа на сніговик.

Лиш тільки зима змінить осінь,

Напишемо цифру цю - …(вісім).

(Учні записують цифру в зошити).

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Математичний диктант.

Діти , сьогодні на наш урок завітав незвичайний казковий герой.

Його братики та сестрички живуть скрізь :в річках , озерах ,морях ,океанах ,на хмаринках і в криничках. Щоб дізнатися його імя ,

я хочу ,щоб ви написали невеличкий математичний диктант.

Ви повинні написати всі цифри ,які почуєте в характеристиці

нашого героя. Будьте уважні і записуйте тільки цифри.

Я – один (1 ) із багатьох крапельок великого світового океану ,

який об’єднує у собі чотири (4 ) океани ,три (3 ) десятки морів.

Всього сім (7 ) десятків відсотків поверхні Землі вкрито водою.

У нас в Україні є два (2 ) моря – Чорне і Азовське. Тіло людини

складається із восьми (8 ) десятків відсотків води. Близько шість

( 6 ) літрів води за один (1 ) день може випити сім*я із чотирьох ( 4 )

чоловік.

4 30 1 2 70 80 1 4 6
А П К Т І О К А Ш

Підставте під цифри букви з таблиці і ви дізнаєтесь ім.*я нашого гостя.

1 4 30 70 2 80 6 1 4

К А П І Т О Ш К А

І\/. Повідомлення теми і мети уроку.

Будемо разом із ним розв’язувати приклади і задачі на додавання

і віднімання круглих трицифрових чисел ,повторювати вивчене.

Для цього ми перепливемо річку Парну , через яку можна перебратися

тільки в парі з другом.(робота в парах ) Капітошка скинув на кожну парту краплинку із завданням.

(Перевірна робота в парах. Роздача «краплинок» учням , які правильно виконали завдання ).

\/. Фізкультхвилинка.

Хмарка сонечко закрила ,

Слізки срібні зронила.

Ми ж ті слізки позбираєм ,

У травичці пошукаєм ,

Пострибаєм , як зайчата ,

Потанцюємо ще трішки ,

Щоб спочили ручки й ніжки.

Всі веселі ? От чудово !

А тепер до праці знову.

\/І. Робота над задачею (за підручником )

- Щоб здолати високі морські хвилі , допоможемо Капітошці розв’язати задачу.

( На дошці – малюнок ).

3 ол. - 12 к.

? - 32 к.

1). 12 : 3 = 4 ( к. ) - 1 олівець

2). 32 : 4 = 8 (ол. )

32 : ( 12 : 3 0 = 8 (ол. )

\/ІІ. Робота з геометричним матеріалом.

Завершується наша подорож , і ми невдовзі дістанемося Підсумкового

океану. Тож накреслимо квадрат зі сторонами 3 см. Знайдіть периметр

квадрата ?

\/ІІІ. Підсумок уроку .

- Ось ми і дістались до Підсумкового океану.

Капітошка. Я дуже дякую вам за урок .

Мені час на хмаринку , до зустрічі .

Джерельце висохло ,

струмок ослаб ,

А ми із крану – крап , крап , крап…

Міліють ріки та моря ,

Не витрачай води дарма ,

Бо пройде небагато літ –

Загине без води весь світ.

.

Пшенична Олена Олексіївна - класний керівник 3 класу/Files/images/8 Пшенична О.О. завуч школи.jpg

Свято Масляної

/Files/images/20180216_104134.jpg/Files/images/DSCN2040.JPG

Урок української мови в 3 класі

Тема: Поняття частини. Утворення частин способом ділення цілого на рівні частини й виділення однієї з них. Поняття про дріб, чисельник і знаменник дробу. Знаходження частин від числа. Складені задачі на 2 – 4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач.

Мета: дати учням поняття «частина», «дріб», « чисельник», «знаменник»; навчити утворювати частини способом ділення на рівні частини й виділення однієї з них; знаходити частину від числа, вдосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач, розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу уяву, увагу, виховувати спостережливість, старанність, охайність.

Обладнання: яблуко, круг, квадрат, таблиці до теми уроку, гості лісової школи ( зайчик, ведмедик, сова, вовк).

Хід уроку

Організація учнів до уроку

Привітання з учнями

Девіз уроку

Пролунав уже дзвінок

Починається урок!

На уроці не куняй –

Математику вивчай!

Актуалізація знань і умінь учнів

Робота в зошиті

Записуємо в зошиті: число та класна робота

Хвилинка каліграфії

450455460465470- продовжити рядок зберігаючи закономірність.

Усний рахунок (картки)

2 * 6 =

5*8=

10*2=

25*5=

7*5=

36:6=

120:10=

64:8=

90:3=

57:3=

Вивчення нового матеріалу.

Тема нашого уроку «Дроби». Ми будемо вивчати сьогодні на уроці що таке дріб, з яких частин він складається та як записується.

Ознайомлення з частинами.

Практична робота.

- До нас у гості завітали учні лісової школи. І попросили нас розділити між ними яблука.

Завдання:

1)Яблуко потрібно розділити порівну між двома друзями. Як це зробити? (Пояснення учнів)

2)Як порівну розділити яблуко між трьома (чотирма) друзями?

Робота з таблицею. Пояснення.

½- половина, 1/3- третина, ¼- чверть. Це дроби, які називаються частинами. Числа 2, 3, 4, що стоять під рискою, показують на скільки частин поділено ціле і називають їх знаменником.

Число 1, що стоїть над дробовою рискою, показує скільки частин таких узято. Його називають чисельником. У записі дробу чисельник і знаменник розділено рискою, яку називають дробовою.

1 – чисельник

- дробова риска

2 – знаменник

Первинне закріплення. Робота за підручником.

( с. 142, завдання 952 )

Запиши дроби:

½ 1/3 ¼

Практична робота

( Кожному учневі дано круг)

1) Способом перегинання поділіть круг на 8 рівних частин. Одну частину зафарбуйте. Скільки частин зафарбовано? Скільки частин не зафарбовано?

2) Аналогічно зробіть із квадратом, поділивши його на 4 рівні частини. Одну зафарбуйте. Скільки зафарбовано? А скільки частин не зафарбовано?

Робота за підручником. Завдання 957 ( 956- усно)

Задача 957

Спекла – 6 б.

Поклала – половину

Залишилося - ?

Розв’язання

1) 6 : 2 = 3 ( б) – залишилося;

Яка частина булочок залишилася? (1/2)

Фізкультхвилинка

Слухати ми перестали

І тепер всі дружно встали.

Будем ми відпочивати,

Нумо вправу починати:

Руки – вгору, руки – низ

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись.

На хвилину зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз – присіли, другий – встали.

Знаходження частини від цілого числа ( пояснити доцільно на вправі 958)

Висновок. Щоб знайти частину від цілого, потрібно ціле поділити на знаменник дробу.

Знаходження значень виразів ( завд. 959)

Задача 960

1) 18 : 3= 6 ( хв.)

Відповідь: задачу Маринка розв’язали за 6 хвилин.

Робота за геометричним матеріалом ( робота в парах).

Накреслити відрізок 8 см. Поділити його на 8 рівних частин. Виділити синім кольором восьму частину відрізка, зеленим – четверту, а червоним – половину. Яка довжина кожної частини?

1) 8 : 8 = 1 (см.) – довжина синьої частини відрізка;

2) 8 : 4 = 2 (см) – довжина четвертої частини відрізка;

3) 8 : 2 = 4 (см) – довжина половини відрізка.

Підсумок уроку.

Чого навчилися на уроці нового?

Як називається число, що стоїть під дробовою рискою?

Що воно показує?

Що таке знаменник дробу?

Що показує чисельник?

Домашнє завдання

С. 141, № 961, 962.

Кiлькiсть переглядiв: 604

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.